פוליש

כל המידע על סוגי פוליש

המומחה לניקיון בתים

רק אצלנו מתחייבים ל-100% שביעות רצון

כי אצלנו משלמים רק אחרי שאתם מאה אחוז מרוצים

אחריות
שומרים לכם על הבית עם חומרים אכותיים

מקצועיות
מעיפים לכלוך גם במקרים הכי קשים

איכות
משלמים רק כשאתם מרוצים מאה אחוז

בשביל מה צריך פוליש

לפני שנסביר איזה סוגי פוליש רצפות נפוצים ביותר עבור סוגי מרצפות בבתים ודירות, נתייחס לכמה מצבים בהם ניתן ואפילו רצוי לבצע פוליש לרצפה. הסיבה העיקרית שבגינה אנשים מזמינים שירותי פוליש רצפות מקצועי מתחלקת לשתיים:

1. הסיבה הראשונה שבגללה נרצה לבצע פוליש למרצפות היא על מנת להסיר כתמים קשים ברצפה ולהעניק לה מראה מבריק ונקי, בנוסף ליצירת שכבות הגנה שיצפו את המרצפות וימנעו בלאי ושחיקה מהירה.
2. הסיבה השנייה שבעקבות נרצה לבצע פוליש לדירה היא על מנת לחדש מרצפות ישנות ובלויות מבלי להיכנס להוצאה כספית גדולה של החלפת המרצפות הקיימות, כך ניתן להציל את הקיים ולאפשר חידוש והברקה בעלות הפוליש שהיא נמוכה יחסית. נוסף לזאת במקרה שביצענו שיפוץ בבית נרצה גם לבצע פוליש לאחר שיפוץ.

איזה פוליש מומלץ לעשות

ישנם שלושה סוגי פוליש עיקריים אותם ניתן לבצע לסוגי מרצפות שונים. בחירת סוג הפוליש חייבת להיעשות בהתאמה לסוג הרצפה, כך תוכלו לקבל תוצאות פוליש איכותיות שיחזיקו מעמד לאורך זמן רב. חשוב להזמין פוליש מקצועי רק אצל חברת פוליש מומלצת ובעלת וותק וניסיון מוכח, זאת מאחר ופעולת הפוליש נעשית ע"י מכונה חזקה ששימוש לא נכון בה עלול לגרום גם לנזקים בלתי הפיכים לריצוף. ברגע שאדם לא מנוסה יתפעל את מכונת הפוליש, סביר להניח שהוא לא יבין את כל ההשלכות של הפעולות השונות ודבר זה יפגע אנושות בחומר המרצפות ויביא לתוצאה הפוכה מזו שפוליש מקצועי אמור לייצר. ניסיון וידע מקצועי הם דבר הכרחי לביצוע סוגי פוליש שונים. המיומנות בשטח היא זו שתאפשר את היכולת להתאים סוגי פוליש נכונים עבור סוגי מרצפות שונים, כך תתקבל תוצאה מרשימה ברמת גימור איכותית. במידה ואתם זקוקים לשרות של פוליש לבית פרטי מומלץ להזמין חברה מקצועית שיודעת את העבודה.

סוגי פוליש

קריסטל

פוליש קריסטל הוא אחד מסוגי הפוליש העמידים ביותר שיש, והוא גם היקר ביותר מבין סוגי פוליש שונים שניתן לבצע למרצפות. מדובר בסוג פוליש הנעשה על ידי החדרת הברק אל תוך המרצפות, כך הרצפה מקבלת ברק חזק במיוחד והיא נראית זוהרת ונקייה. פוליש קריסטל מחזיק מעמד לאורך זמן ארוך מאוד, אפקט הפוליש יכול להחזיק מעמד מספר שנים במידה ומקפידים לשטוף את הרצפה בחומרי ניקיון המותאמים לריצוף שנעשה בו פוליש קריסטלי. באמצעות פוליש קריסטלי ניתן להגן על המרצפות ולמנוע מהן ספיגה של נוזלים וחומרים שונים לתוכן, דבר שעלול לגרום לכתמים קשים ולעודד שריטות ונזקים שנגרמים כתוצאה משימוש מתמשך.

פוליש קריסטלי מעניק לרצפה גם את האפשרות למניעת החלקה, זאת מאחר והוא יוצר הברקת רצפות באמצעות שבבי קריסטל בתוך המרצפות ולא על ידי שכבות ברק חיצוניות המצפות את הריצוף. ביצוע מקצועי של פעולת פוליש קריסטלי לרצפה נעשה על ידי חמישה שלבים, כאשר בעל המקצוע שמבצע את העבודה חייב להעניק לרצפה טיפול יסודי ומוקפד שיצור מראה אחיד בכל אזורי הרצפה השונים, דבר המצריך מיומנות, ניסיון, וידע מקצועי בביצוע פוליש קריסטלי לרצפות. קיימים לא מעט תחליפים זולים שמחקים את פעולת הקריסטלים המקורית, לכן חשוב מאוד להיזהר מקבלת שירותי פוליש קריסטלי אצל חברות פוליש המציעות את השירות עבור מחירים זולים מידי. שימוש בחומרי פוליש קריסטלי לא איכותיים עלול להביא ליצירת נזקים משמעותיים ובלתי הפיכים בריצוף.

פוליש ווקס

ווקס

פוליש ווקס הוא סוג הפוליש הנפוץ והפופולארי ביותר בישראל, כנראה בגלל הסיבה שהוא גם סוג הפוליש הזול והמהיר ביותר לביצוע. פעולת פוליש ווקס נעשית ציפוי המרצפות בשכבות שעווה (ווקס) המעניקות לרצפה מראה מבריק וחלק. חשוב מאוד להקדים למריחת שכבות הווקס על הרצפה פעולת ניקיון יסודית ומקצועית שתסיר את כל הלכלוך שעלול להצטבר מתחת לווקס, דבר שאם לא ייעשה באופן מקצועי וראוי עלול לגרום לכתמים שחורים שיופיעו על הרצפה זמן קצר לאחר ביצוע פעולת הפוליש. אמנם פוליש ווקס נחשב לזול ומהיר, דבר שמעניק לו ביקוש רב בקרב בתים פרטיים או דירות מגורים, אך חשוב לדעת שפוליש ווקס לא מתאים לכל סוגי המרצפות השונים.

מאחר ופוליש ווקס מצפה את הרצפה בשכבת שעווה מבריקה, הוא מגביר את יכולת ההחלקה של הריצוף ולא מומלץ לבצע אותו על סוגי מרצפות שמטבען הבסיסי בעלות סיכוני החלקה גבוהים. כמו כן, פוליש ווקס רגיש מאוד לשריטות ואינו מתאים למשטחים בהם ישנה פעילות מוגברת של תנועה או גרירת רהיטים וחפצים שונים. משך הזמן שפוליש ווקס מסוגל להחזיק בשמירה על אפקט מבריק, כפי שהפוליש מעניק לרצפה בזמן הראשוני לאחר ביצוע הפוליש, נמוך יחסית והוא משתנה בהתאם לרמת השימוש והפעילות במקום. תנועה ופעילות מוגברת תביא להסרה מהירה של שכבות הווקס מעל הרצפה, כך אפקט הפוליש יעלם והרצפה תחזור למצבה הקודם. באופן כללי ניתן להעריך שמשך הזמן בו פעולת פוליש ווקס לרצפה מסוגלת להחזיק מעמד ולשמור על מראה מבריק ונקי הוא כשנה אחת, זאת במידה והרצפה לא נשטפת בתדירות גבוהה ולא נעשה בה שימוש אינטנסיבי של פעילות ותנועה מרובים.

פוליש קריסטל

אקרילי

פוליש אקרילי משמש בעיקר למקומות תעשייתיים, משרדים של חברות, מפעלים או חנויות, ובכל מקום בו ישנה תנועה רבה ופעילות עסקית דינאמית. פוליש אקרילי מתאים למשטחים בהם גוררים חפצים כבדים וישנה תנועה רבה של אנשים, זאת מאחר והוא נעשה על ידי חומר אנטי סטטי שמונע החלקה ומגן מפני שריטות ונזקים, בעודו מעניק ציפוי חזק ועמיד במיוחד לרצפה כנגד חומרי ניקיון חזקים ואפילו חומרים כימיים שעלולים להביא להתכלות של מרצפות כאשר הם באים איתן במגע ישיר. פוליש אקרילי מתאים בעיקר למרצפות חזקות ועמידות כגון מרצפות מאבן או בטון, והוא אינו מומלץ לשימוש על מרצפות עדינות כגון גרניט פורצלן או קרמיקה. מרצפות העשויות מחומרים טבעיים לרוב יהיו עמידות יותר ממרצפות שמיוצרות באופן תעשייתי מלאכותי, לכן יהיה ניתן למצוא מרצפות מסוג זה דווקא במקומות מסחר תעשייתיים בהם קיימת תנועה רבה ופעילות מוגברת, דבר שהופך את הסיכויים לשחיקה ובלאי מהיר של הרצפה לגבוהים מאוד, ומעלה הפוטנציאל לנזקים עתידיים.

כאשר מבצעים פוליש אקרילי לרצפה, פעולת הפוליש מונעת אפשרות של הצטברות לכלוך לכדי כתמים שהתגבשו מריכוזם יחד, זאת מאחר והחומר האנטי סטטי, המשמש לביצוע הפוליש, לא מאפשר הולכה של חשמל וגרירה טבעית של אבק וסוגי לכלוך שונים שמטבעם עלולים להתקשות וליצור כתמים ונזקים בריצוף. מאחר ופעולת הפוליש האקרילי חזקה ועמידה במיוחד, ניתן לשטוף את הרצפה באופן תדיר ואף להשתמש בחומרי חיטוי חזקים לשמירה על ניקיון הרצפה ותחזוקה שוטפת קלה.

ניקיון בתים
סוגי פוליש לרצפות
פוליש לרצפת קרמיקה פוליש לאריחי גרניט פורצלן פוליש לרצפת שיש
קרמיקה משמשת לריצוף משטחי רצפה, וכמו כן גם לחיפוי של קירות באזורים מסוימים. הקרמיקה היא חומר מלאכותי שלא מאפשר ספיגה של נוזלים לתוכו, זאת בזכות תהליך הייצור שנעשה על ידי דחיסה של החומר וסגירת האיטום בשריפה. בגלל היכולת של הקרמיקה לעמוד בפני לחות ונוזלים, היא תשמש בעיקר באזורים של מקלחת ושירותים. מאחר והקרמיקה היא חומר עדין ושברירי, השימוש שלה באזורים חיצוניים או פנימיים יהיה בעיקר למטרות או צרכים של עיצוב החלל. גרניט פורצלן זה סוג של קרמיקה הנעשה מחרסינה (פורצלן), כדי לאפשר לקרמיקה עמידות וחוזק גדולים יותר מיתר סוגי הקרמיקה הנפוצים. סוג המרצפות של גרניט פורצלן מאפשר שילוב בין העדינות המעוצבת של קרמיקה, ובין החוזק והעמידות של מרצפות העשויות מחומרי גלם של אבן טבעית, לכן היא פופולארית מאוד וניתן למצוא את השימוש בה במקומות רבים ומגוונים. גרניט פורצלן משמשת לריצוף משטחים או לחיפוי של קירות והמחיר שלה נחשב לזול באופן יחסי. אבן שיש היא חומר טבעי, לכן היא נחשבת לעמידה וחזקה מאוד, והשימוש בה נעשה גם לריצוף משטחי רצפה וגם לשימוש במשטחי עבודה כגון שולחנות או אזורי שירות במטבח. המראה הנקי והמבריק של אבן שיש מאפשר לה לייצר תחושה של יוקרה ואיכות, לכן נוכל למצוא שימוש באבן שיש גם בבתים פרטיים וגם במקומות מסחריים או משרדים של עסקים וחברות. ישנם סוגים רבים של אבן שיש, חלקם עשויים מאבן טבעית לגמרי וחלקם משלבים אבן שיש טבעית בעיבוד חומרים נוספים.
פוליש לרצפת בטון פוליש לרצפת פרקט פוליש לרצפת טרצו
השימוש ברצפות בטון עלה מאוד בשנים האחרונות, זאת לאחר שמעצבי פנים ואדריכלים רבים התחילו להשתמש ברצפות בטון לעיצוב ויצירת אווירה ייחודית שרק הבטון יודע לספק. הייצור של רצפות בטון נעשה באופן מלאכותי, כשחומר הרצפות משלב כמה חומרי גלם חזקים מאוד, עם יתרונות אדירים של יכולת בידוד ושמירה על חום או קור, ובמראה הסופי הן עדיין משדרות פשטות גולמית במגוון טקסטורות ומרקמים, לשימוש בכמה אופנים לצרכים עיצוביים ותפעוליים שונים. ניתן למצוא כמה סוגי פרקט, בחלוקה לשני סוגים עיקריים של פרקט מעץ או פרקט למינציה. הסוג הראשון של פרקט מעץ מיוצר בשימוש של חומרי גלם טבעיים, על ידי סוגי עץ בעלי יכולות ומאפיינים שונים, בהתאם לסוג העץ בו השתמשו לייצור הפרקט. הסוג השני של פרקט למינציה מיוצר באופן מלאכותי, כאשר חומר הפרקט מיוצר על ידי דחיסת תערובת של כמה חומרי גלם, ובשלב הייצור האחרון הפרקט יקבל ציפוי למינציה להגנה על החומר ויצירת מראה חיצוני במגוון עיצובים שונים. רצפות מסוג טרצו נעשות על ידי שילוב אבן שיש טבעית עם מלט, כך מצד אחד נקבל את החוזק והעמידות של אבן השיש, כמו כן גם את הברק הטבעי שלה, ומצד שני נוכל לשלב באבן השיש הטבעית סגנון עיצובי לפי התאמה ובחירה אישית. רצפות טרצו משמשות במקומות בהם ישנו צורך לעצב ולהתאים את הריצוף לאופי הספציפי של המבנה, ומאחר וייצור מלאכותי של רצפות טרצו יכול להיעשות בשימוש של חומרים טבעיים בלבד, הן הפכו לפופולאריות מאוד באזורים רבים בעולם.
פוליש לרצפת גרנוליט פוליש לאבן טבעית פוליש לרצפת גרניט פורצלן
רצפה מסוג גרנוליט נעשית על ידי שימוש באבן גרנוליט, אותה צריכים ליצוק אל תוך תערובת חומרים שידביקו את האבנים ויאפשרו ריצוף אחיד של המשטח. כדי לקבל רצפת גרנוליט באיכות וברמה גבוהה, חייבים להזמין איש מקצוע בעל ניסיון והתמחות בעבודת ריצוף גרנוליט, כך נוכל לקבל משטח רצפה חזק ועמיד עם כל היתרונות של שימוש באבן טבעית, ועדיין לעמוד בעלויות ומחירים זולים יחסית, לריצוף של משטחים גדולים באזורי מסחר ציבוריים או לשימוש של בית פרטי. ריצוף מאבן טבעית יכול להיעשות מכמה סוגי אבנים שונות, לכל אחת מהן יתרונות ומאפיינים שונים, שיכולים לענות על צרכים בשימושים רבים ומגוונים. היתרון הבולט בשימוש של אבן טבעית לרצפה, הוא המראה המיוחד והטבעי של האבן. סוגי אבנים שונות יאפשרו רמות קושי ועמידות משתנה בתנאי שטח שונים, כאשר לחלקן יכולת ספיגה גבוהה ורגישות לנזקים שעלולים להיגרם מחשיפה לנוזלים ולחות, ולחלקן עמידות גבוהה יותר בשימוש לאזורים חיצוניים או חיפוי של קירות הבית. רובנו מכירים את הגרניט פורצלן. גרניט פורצל ןהיא חיבור של כמה חומרים שונים יחד, ליצירת משטח אחד בעל מרכיבים שונים המשתלבים יחד למראה רציף. בעבר השימוש בגרניט פורצלן היה נחלתם של אנשי אמנות ורוח, אשר ריצפו משטחי גרניט פורצלן מורכבים ובעלי פריטים רבים, אך כיום יש חברות מסחריות המספקות אריחי גרניט פורצלן מוכנים מראש לשימוש של ריצוף משטחים בתוך בית פרטי או באזורי מסחר, כאשר השימוש באריחי גרניט פורצלן מאפשר עיצוב מרשים ומאוד מיוחד.
הצג צ'ט
1
רוצה לדבר עם המומחה?
כתוב משהו...