פוליש לרצפת פרקט

כל המידע על רצפת פרקט

המומחה לניקיון בתים

רק אצלנו מתחייבים ל-100% שביעות רצון

כי אצלנו משלמים רק אחרי שאתם מאה אחוז מרוצים

אחריות
שומרים לכם על הבית עם חומרים אכותיים

מקצועיות
מעיפים לכלוך גם במקרים הכי קשים

איכות
משלמים רק כשאתם מרוצים מאה אחוז

ניקוי רצפת פרקט

ישנם סוגים רבים ומגוונים של רצפות פרקט, אך כל הסוגים מתחלקים לשני סוגים עיקריים – פרקט מעץ ופרקט למינציה. לכל אחד מסוגי הפרקט השונים יתרונות וחסרונות, תלוי בצרכים שלהם רצפת הפרקט אמורה לשמש. לשני סוגי רצפת פרקט אלו יש תתי סוגים במגוון רחב של איכויות ומחירים, אך באופן כללי ניתן לקבוע שההבדל העיקרי בין השניים הוא שרצפת פרקט מעץ נעשית על ידי שימוש בחומרי עץ טבעיים, ורצפת פרקט למינציה נעשית בשימוש של חומרי גלם מלאכותיים.

בחירה נכונה של רצפת פרקט צריכה להיעשות בהתאם לתנאי השטח שבהם ריצוף הפרקט אמור לשמש. ריצוף משטחים שחשופים לחום השמש ולספיגה של נוזלים ולחות, ידרשו רצפת פרקט מעץ כדי לעמוד בתנאי השטח מבלי להישחק ולהתיישן במהירות. משטחים הנמצאים בתוך אזורים פנימיים יוכלו לקבל רצפת פרקט למינציה וזה יהיה מספיק טוב כדי לשרוד את תנאי השטח בשימוש השוטף. רצפת פרקט מעץ תעניק למשטח מראה טבעי, בעוד רצפת פרקט למינציה מגיעה במגוון רחב של דוגמאות וצבעים, לכן היא יכולה לשמש לצורכי עיצוב במגוון סגנונות שונים.

רצפת פרקט

פרקט מעץ

ריצוף פרקט עץ נחשב ליקר ואיכותי יותר, זאת מאחר והפרקט מיוצר בשימוש של חומר עץ טבעי המעניק לו איכויות של עמידות וחוזק בשימוש לאורך זמן. ישנם סוגי עץ שונים המשמשים לרצפות פרקט, ולכל סוג עץ יש מאפיינים שייחודיים לו ומאפשרים לו יתרונות וחסרונות. פרקט מעץ מלא מיוצר כולו משכבת עץ אחת, דבר המעניק לו חוזק ועמידות גבוהים מאוד, לכן הוא גם נחשב לסוג רצפת הפרקט היקר ביותר. סוגי העץ המשמשים עבור רצפת פרקט מעץ מלא הם עץ דובדבן, עץ אלון, או עץ בוק.

סוג נוסף של רצפת פרקט מעץ הוא פרקט מעץ שכבתי. רצפת פרקט זו מיוצרת משילוב של כמה שכבות עץ, כך שבחלק החיצוני העליון ניתן להשתמש מחומר עץ מלא ובחלק של השכבות התחתונות והפנימיות ניתן להשתמש בסוגי עץ זולים ופחות איכותיים, דבר שמאפשר רצפת פרקט עץ שכבתי בעלות נמוכה יותר. כמובן שכמות השכבות של העץ היא מרכיב חשוב בעלות הפרקט וכמות גדולה יותר של שכבות תהפוך את רצפת הפרקט ליקרה יותר. ישנם סוגים של רצפת פרקט עץ שכבתי הכוללים שתי שכבות של עץ, וישנם סוגים שכוללים חמש שכבות של פרקט. העובי של רצפת הפרקט הוא זה שיאפשר לה חוזק ועמידות, והוא זה שגם יהפוך אותה ליקרה ואיכותית יותר. רצפות פרקט מגיעות ברמות עובי שונות הנעות בין 10 מ"מ ל – 20 מ"מ, והעובי הנפוץ ביותר לשימוש של רצפת פרקט מעץ הוא איפשהו באמצע באזור ה 15 מ"מ וטיפה מעל.

פרקט למינציה

רצפת פרקט למינציה מיוצרת על ידי עיבוד מלאכותי של חומרים סינטטיים, ללא כל שימוש בחומרי גלם של עץ אמיתי. תהליך הייצור של פרקט למינציה נעשה על ידי דחיסה של חומרי הגלם, שיטה שנקראת HDF והיא מאפשרת תוצאה של משטח פרקט אחיד שנראה כמעט כמו עץ אמיתי. הדחיסה של חומרי הגלם משמשת ליצירת גוף הפרקט, אך החלק העליון והחיצוני של רצפת הפרקט נעשה על ידי ציפוי הרצפה בניילון מיוחד (למינציה) שעליו ניתן להדפיס דוגמאות שונות לצורכי עיצוב פנים. ציפוי הלמינציה של הפרקט מאפשר גם הגנה של חומר הרצפה הסינטטי מפני ספיגת נוזלים והיווצרות של כתמים בחומר, כך ניתן להגיע למראה של פרקט מבריק ונקי עם גוון שקוף שדרכו רואים את הדוגמא המודפסת של הפרקט.

ישנם סוגי רצפת פרקט למינציה רבים ומגוונים, כאשר ברובם ההבדל היחיד הוא חלק הציפוי העליון (הלמינציה), שמאפשר רמות שונות של איכות, איטום, וסגנון עיצובי. פרקט למינציה מסוג 3AC הוא זה שמציע את הציפוי החלש ביותר ובו פוטנציאל גבוה לשחיקה. פרקט למינציה מסוג 4AC מציע שכבת ציפוי המעניקה הגנה בינונית והוא דגם פרקט הלמינציה הנפוץ ביותר לשימוש של בתים פרטיים ומשרדים. סוג נוסף של רצפת פרקט למינציה, מדגם 5AC מאפשר רמת חוזק ועמידות גבוהים והשימוש בו נעשה לרוב במקומות עם תנועה גבוהה ופוטנציאל לשחיקה ובלאי מהירים. כך סוגי הפרקט למינציה ממשיכים לעלות ולאפשר רמות חוזק ועמידות גבוהים יותר, לצרכי שימוש במקומות בעלי חשיפה מוגברת לנזקים פוטנציאלים כגון מקומות ציבוריים וכו'. העובי הדק ביותר עבור רצפת פרקט למינציה הוא 6 מ"מ והעבה ביותר הוא 12 מ"מ, כאשר העובי הממוצע והנפוץ ביותר לשימוש הוא באזור ה 8 מ"מ.

ניקיון אחרי שיפוץ

יתרונות רצפת פרקט

 • ריצוף בעל מראה טבעי וחמים
 • עמידות לאורך זמן כאשר מתחזקים נכון
 • יכול לבודד חום וקור כאשר הוא מעץ מלא
 • מגיע במגוון עיצובים וסגנונות
 • ניקיון קל ומהיר
 • ניתן לצפות בחומר גימור להגנה ועיצוב
ניקיון אחרי שיפוץ

חסרונות רצפת פרקט

 • נחשב לסוג רצפה יקר
 • מתלכלך ונשרט בקלות
 • מצריך טיפולי תחזוקה שוטפת
 • מצריך החלפה כאשר הוא ניזוק
 • לא מיוצר בארץ ולכן מגיע באיכויות שונות
חברת פוליש
הצג צ'ט
1
רוצה לדבר עם המומחה?
כתוב משהו...