פוליש לרצפת בטון

כל המידע על רצפת בטון

המומחה לניקיון בתים

רק אצלנו מתחייבים ל-100% שביעות רצון

כי אצלנו משלמים רק אחרי שאתם מאה אחוז מרוצים

אחריות
שומרים לכם על הבית עם חומרים אכותיים

מקצועיות
מעיפים לכלוך גם במקרים הכי קשים

איכות
משלמים רק כשאתם מרוצים מאה אחוז

תחזוקה נכונה של רצפת בטון

השימוש ברצפת בטון הפך פופולארי בשנים האחרונות בעקבות אדריכלים ומעצבי פנים רבים שגילו את היתרונות התפעוליים של סוג רצפה זו, בנוסף למראה הלא סטנדרטי שרצפת בטון מעניקה למתחם המרוצף. למי שלא מכיר רצפת בטון נשמעת כמו סוג רצפה תעשייתי ומחוספס, כזה שמזכיר מראה של אתר בנייה לא גמור, אך למעשה רצפת בטון היא אחד מסוגי הריצוף היפים ביותר שניתן למצוא כיום. תהליך הייצור של רצפת בטון נעשה בשיטה ייחודית המאפשרת יציקה של בטון לתוך שבלונה, בה ניתן לערבב יחד עם הבטון חומרי איטום, חומרים שיוצרים מרקמים ברמות שונות של ברק וגוונים שונים של צבע.

אופן הייצור של מרצפות בטון מאפשר יצירה של רצפה איכותית וחזקה אך החוזק לא פוגע ביכולת שלה להיות בסגנונות וצורות שונים, זאת בזכות האפשרות לשלב חומרים שונים בזמן הייצור שירכיבו את חומר הרצפה. הבטון עצמו מורכב משילוב של מים, חצץ וחול, אך כאשר הוא משולב בתוך תבנית עם חומר אקרילי שיוצר ברק, ועוד חומרים המאפשרים ייצור מסוגנן ואיכותי של מרצפות בטון מעוצבות, התוצאה הסופית מאוד מרשימה ויש לה גם יתרונות תפעוליים ושימושיים רבים.

רצפת בטון

סוגי רצפת בטון

אחד היתרונות הבולטים של רצפת בטון זו היכולת שלה לבודד חום וקור, כך היא מאפשרת ניצול נכון של משאבי האנרגיה הביתיים ומביאה לחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל. כמו כן, רצפת בטון מייצרת בידוד אקוסטי למניעת חדירה של רעשים חיצוניים והשימוש בה עבור בתים פרטיים, דירות מגורים, או בנייני משרדים של חברות במגזר העסקי, מאפשר נוחות רבה ושמירה על פרטיות. השימוש ברצפת בטון עבור בית פרטי או דירת מגורים מחייב מחשבה נכונה כבר בשלב התכנון. ניתן למצוא בישראל כמה סוגים של רצפת בטון, והם מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים – בטון מוחלק, בטון מוטבע, ובטון צרוב. לכל אחד מהסוגים הללו של רצפת בטון יש מאפיינים שונים שיוצרים להן שימוש ייחודי במענה על צרכים מגוונים. בכל סוגי רצפת הבטון נשמרת הייחודיות הכללית שמאפיינת רצפת בטון, כאשר בכל המקרים מדובר בסוג רצפה חזק ועמיד שלא מאפשר שחיקה ובלאי מהירים כתוצאה משימוש מתמשך לאורך זמן.

רצפת בטון מוחלק

על מנת להשיג עיצוב מודרני של דירה או בית פרטי, באווירת האופי האורבני של ערים גדולות מהעולם, אפשר להשתמש ברצפת בטון מוחלק המעניקה נוכחות עיצובית של מראה תעשייתי כמו זה של חומר הבטון הגולמי. רצפת בטון מוחלק נעשית על ידי יציקה של בטון מזויין ועבה מסוג מייקו 300, מעליו מתבצעת פעולת החלקה של שטח הרצפה החיצוני העליון. לאחר שהחומר מתייבש מתקבלת תוצאה מרשימה של רצפת בטון חלקה, בעיצוב מיוחד שמקנה אווירה צעירה ודינאמית. אופן היישום של רצפת בטון מוחלק מאפשר הטמעה של החומר ישירות על המשטח. את פעולת האיטום של השכבה החיצונית, ואת סימון החריצים ומריחת הסילר עושים בסוף התהליך, לאחר שהבטון התייבש לגמרי. הליך הביצוע של רצפת בטון מוחלק מאפשר תוצאה של משטח אחיד וחלק באופן רציף לכל אורכו ורוחבו, דבר שיוצר נוכחות מרשימה במיוחד ובזכותו היא הפכה מבוקשת בקרב בעלי בתים פרטיים ודירות יוקרה.

פוליש לבית פרטי

רצפת בטון מוטבע

סוג זה של רצפת בטון פותח על ידי חברה אמריקאית בשם "בומנייט", לכן במקומות רבים המינוח המקצועי לרצפת בטון מוטבע יהיה "בומנייט". רצפת בטון מוטבע מיושמת על המשטח באופן שונה לגמרי מזה של הבטון המוחלק, כאשר אופן היישום של רצפת בטון מוטבע נעשה על ידי שבלונות גומי מיוחדות המשמשות כתבנית לחומר הרצפה. את תבניות אלו צריך להטביע בתוך בלילה של בטון רך, ולאחר מכן מוסיפים את חומר ההברקה האקרילי, את הסילר שמביא לאיטום, את חומרי הצבע ואת כל יתר החומרים שמרכיבים את משטח הרצפה.

אופן הביצוע של רצפת בטון מוטבע מאפשר יצירה של חריצים במשטח, כך נוכל לקבל מראה של מרצפות רגילות אף על פי שזהו משטח אחד רציף. סימון המרצפות על ידי חריצה מאפשר מניעה של סדקים בבטון, והוא גם מעניק לרצפה מראה מעודן ואסתטי יותר מזה שיתקבל בבטון המוחלק. השימוש ברצפת בטון מוטבע מצוי בעיקר במקומות חיצוניים כמו מרפסת או גינה, והוא נפוץ לשימוש גם באזורים שנמצאים בקרבת מקום למים כגון משטח מרוצף של בריכת שחייה.

חברת פוליש

רצפת בטון צרוב

סוג זה של רצפת בטון פותח רק בשנים האחרונות והוא מבוסס על הטכניקה של יישום רצפת בטון מוחלק, כאשר רק בשלב הסופי נעשית פעולת צריבה באמצעות חומצה שגורמת לשינוי בצורה ובמרקם של רצפת הבטון. לא מדובר בסתם חומצה רגילה, אלא בסוג ייחודי של חומצה שמיועד לשימוש במטרה זו של רצפת בטון צרוב. לאחר פעולת הצריבה של הבטון עם חומצה, לא ניתן לבטל את הצורה שנגרמת לבטון ואין אפשרות לחזור אחורה למצב של בטון מוחלק. רצפת בטון צרוב יוצרת מרקם ייחודי לפני השטח של רצפת הבטון, דבר המעניק לרצפה מראה ייחודי שאין שני לו באף סוג מרצפות אחר. סגנונות דומים של ריצוף בעל מרקם וטקסטורה ייחודית ניתן למצוא בסוגי ריצוף מלאכותיים כמו קרמיקה, אבל לא ניתן להשתמש בקרמיקה לריצוף של משטחים נרחבים מאחר והיא עשויה מחומר עדין שנשבר בקלות רבה. רצפת בטון צרוב מאפשרת עמידות וחוזק אדיר, בשילוב עם מראה מעוצב ואסתטי של רצפה יוקרתית עם נוכחות מרשימה ובולטת.

פוליש קריסטלי

אפשרויות נוספות לריצוף בטון

במידה ואתם רוצים לרצף משטח קיים עם רצפת בטון, אתם לא חייבים לפרק את הריצוף הישן. ניתן ליצוק שכבה דקה של רצפת בטון מעל הריצוף הקיים, וכך לייצר מראה חיצוני של רצפת בטון ללא עלויות גבוהות שנגרמות כתוצאה מפירוק ופינוי של הריצוף הישן במקום. מדובר בשכבה באמת דקה מאוד של בטון, לכן שיטת ריצוף בטון זו לא תצריך מכם שינוי של גובה הדלתות והמשקופים בבית. על ידי פעולת ליטוש רצפת בטון נוכל לייצר מראה יוקרתי וחדשני, אך פעולת הליטוש צריכה להיעשות באמצעות מכונת ליטוש בטון מיוחדת, לפני שהבטון מתייבש, וכך הפעולה תביא ליציאה של חומרים מסוימים מהבטון אל פני השטח ותיצור מראה מיוחד שמזכיר מוזאיקה.

פוליש לטרצו

רצפה מבטון לבן

באזורים מסוימים בעולם קיים שימוש בבטון לבן לרצפה. השימוש של בטון לבן נעשה במקומות יוקרתיים והוא מייצר מראה מדהים של רצפת בטון בגוון צבע קרם שמנת עדין ונקי. לאחרונה יש כמה מעצבי פנים שהביאו את החומר לשימוש בעיצוב של בתים פרטיים ודירות יוקרה גם בישראל אך לאור המחיר הגבוה של רצפת בטון לבנה, סביר להניח שהשימוש בה יישאר פריבילגיה של עשירים בלבד. לאחרונה התחלנו לראות מקומות ציבוריים שמשקיעים בנושא הריצוף ומשתמשים ברצפת בטון לבנה, דבר שחוסך מהם השקעה כספית ביתר האלמנטים של עיצוב המקום כי הנוכחות של הרצפה תופסת את כל תשומת הלב ומיד הופכת את המתחם לבולט וייחודי.

פוליש ווקס

יתרונות רצפת בטון

 • חומר חזק ועמיד מאוד שלא מאפשר שחיקה ובלאי מהירים
 • יכולות בידוד תרמיות גבוהות במצבי מזג אוויר קיצוניים
 • ניתן לשחזר את חומר הרצפה באופן מדויק לשימוש עתידי נוסף
 • מגוון עיצובים וסגנונות מרשימים במיוחד עם מראה יוקרתי
 • ניתן לצפות במגוון חומרים כדי להביא לשימוש בצרכים שונים
 • ניתן לצפות בסילר כדי להביא לאיטום והגנה מפני נזקים עתידיים
 • תחזוקה וניקיון באופן קל ונוח במהלך השימוש השוטף
פוליש קריסטל

חסרונות רצפת בטון

 • קשה מאוד לפירוק במקרה של צורך בהחלפת צנרת מתחת לרצפה
 • הבידוד התרמי יכול גם לעצבן כשחימום הרצפה בחורף לוקח זמן
 • נחשב לריצוף מאוד יקר ביחס לסוגי מרצפות שונים
 • אופן היישום של הריצוף מורכב ודורש אנשי מקצוע
 • בעל יכולת ספיגה גבוהה ולכן הוא רגיש לחומצות וחומרים חזקים
 • עלולים להופיע בבטון סדקים לאחר פרק זמן
הצג צ'ט
1
רוצה לדבר עם המומחה?
כתוב משהו...