פוליש לאבן טבעית

כל המידע על ריצוף אבן טבעית

המומחה לניקיון בתים

רק אצלנו מתחייבים ל-100% שביעות רצון

כי אצלנו משלמים רק אחרי שאתם מאה אחוז מרוצים

אחריות
שומרים לכם על הבית עם חומרים אכותיים

מקצועיות
מעיפים לכלוך גם במקרים הכי קשים

איכות
משלמים רק כשאתם מרוצים מאה אחוז

ניקוי ריצוף אבן טבעית

לשימוש באבן טבעית עבור ריצוף משטחים יש כמה יתרונות בולטים וייחודיים, החל במראה הטבעי ובטקסטורה הלא מלאכותית, ועד לאיכות הריצוף שמגיע ברמות קושי ויכולות ספיגה שונות. ריצוף אבן טבעית יכול לשמש עבור בתים פרטיים או דירות מגורים, וכמו כן ישנם גם מקומות ציבוריים רבים שבהם נראה שימוש ברצפת אבן טבעית, הכל שאלה של אופי המשטח המרוצף ומהות השימוש של הרצפה במקום עצמו. אבן טבעית מאפשרת רמות שונות של דחיסה וצפיפות האבן, לכן ישנן מרצפות אבן טבעית עם יכולת עמידות וספיגת נוזלים גבוהה ויש מרצפות אבן טבעית עם עמידות נמוכה לספיגת נוזלים.

סוג האבן בה משתמשים לריצוף הוא זה שיקבע את יכולות האבן לעמוד מול תנאים סביבתיים משתנים, זאת בהתאם לרמת הדחיסות ואופי הצפיפות של חומר האבן שממנו מייצרים את הריצוף. ריצוף אבן טבעית יכול לשמש עבור מדרגות, במקרה כזה מומלץ להשתמש באבן קשה וחזקה שעשויה מחומר דחוס וצפוף מאוד. אבן טבעית חזקה תוכל לשמש עבור מדרגות מבלי שיגרמו בה נזקים ובלאי שנוצר עקב שימוש מתמשך לאורך זמן. ישנם כמה סוגים של ריצוף אבן טבעית שיכולים להתאים עבור שימוש של מדרגות, בניהם – בטיש אזול, דארמה, טרוורטין, ועוד..

אבן טבעית

איך נקבעת איכות האבן ?

איכות האבן המשמשת למרצפות נקבעת על פי הסלע שממנו היא נחצבת. סלעים נוצרים באופן טבעי לאחר שחומרים רבים מתגבשים יחד והופכים למרקם אחד חזק, הוא זה שקובע את סוג הסלע ואופי האבן שממנה הוא עשוי. באזורים שונים ניתן למצוא סוגי סלעים ואבנים שונים, זאת בהתאם לתנאי מזג האוויר במקום ולסוג החומרים הטבעיים שמאפיינים את האזור הגאוגרפי הנ"ל. לפי מאפיינים אלו נקבעת גם רמת הצפיפות של חומר האבן, וכך גם הצבע הטבעי והמרקם של חומר האבן.

מחיר רצפת אבן טבעית משתנה לפי כמה מרכיבים, ולא תמיד אלו יצביעו על איכות גבוהה או נמוכה של האבן. מחיר של ריצוף אבן טבעית ישתנה לפי כמות ההיצע הקיים של אותה אבן, דבר שתלוי באזור שממנו האבן נחצבת. אבן שמקורה בחציבה מקומית תהיה זולה יותר ונוכל למצוא היצע של אותה אבן בכמות גדולה וזמינה יותר. לעומת זאת, אבן שמקורה מאזור חציבה רחוק בעולם תהיה יקרה יותר, אך מחיר האבן איננו סימן ברור לאיכות האבן ועמידותה בתנאי שימוש שונים.

באופן כללי ניתן לקבוע שהשימוש של ריצוף אבן טבעית נחשב לאיכותי ויקר יותר מאשר שימוש במרצפות שמיוצרות באופן מלאכותי, זאת מאחר ואבן טבעית היא חומר גלם חזק יותר ולכן גם עמיד יותר לשימוש בתנאי שטח משתנים. כמובן שסוגי האבן השונים יכולים להשפיע מאוד על איכות ועמידות האבן בתנאי שטח שונים, לכן צריך להתאים את סוג האבן למקום בו היא אמורה לשמש כריצוף וכך נוכל ליהנות מכל היתרונות שריצוף אבן טבעית יכול לאפשר.

שימושים שונים לאבן טבעית

מאחר ואבן טבעית יכולה להגיע בכמה מרקמים וצבעים שונים, כמו גם רמות קושי ויכולות ספיגה משתנות, השימוש בסוגי ריצוף אבן טבעית מגוון ומשתנה ממקום למקום. פעמים רבות נוכל למצוא שימוש בריצוף אבן טבעית עבור שבילי גישה של חצר בית פרטי, או ריצוף של אזור החנייה של הרכב, זאת מאחר ואבן טבעית נחשבת חזקה ועמידה והיא לא תינזק בקלות מתנועה של כלי רכב וציוד כבד מעליה. ניתן למצוא שימוש בריצוף אבן טבעית גם עבור חיפוי חיצוני של קירות בתים פרטיים, כך בית פרטי יוכל לייצר מראה יוקרתי ואיכותי בקלות, והאבן הטבעית תאפשר הגנה של הקירות החיצוניים מבלאי ושחיקה כתוצאה ממזגי אוויר משתנים.

ישנם בתים פרטיים המשתמשים באבן טבעית גם לאזורי הפנים של הבית, כך על ידי שימוש חלקי של האבן באזורים מסוימים של פנים הבית נוכל לייצר עיצוב חמים ואווירה אותנטית וטבעית. פעמים רבות נמצא את השימוש של אבן טבעית באזורי הפנים במקומות כמו צימרים ובתי מלון, זאת מאחר ומדובר בחומר שנחשב ליקר ובעלי בתים פרטיים רבים יעדיפו להשתמש בתחליפים מלאכותיים זולים יותר. מקומות ציבוריים בעלי תנועה רבה של אנשים נחשבים לבעלי פוטנציאל גבוה יותר לשחיקה ובלאי של חומרי הגלם, לכן השימוש באבן טבעית יעניק למקום ביטחון והגנה מפני בלאי פוטנציאלי שנגרם עקב שימוש רב לאורך זמן.

סוגי פוליש

יתרונות ריצוף אבן טבעית

  • עמידות גבוהה מפני בלאי ושחיקה
  • מגוון רחב של צבעים ומרקמים
  • מראה טבעי בעל נוכחות יוקרתית
  • לא מצריך תחזוקה שוטפת בתדירות גבוהה
  • עמידות לתנאי מזג אוויר קיצוניים
  • ניתן לחדש על ידי ליטוש אבן מקצועי
פוליש קריסטל

חסרונות ריצוף אבן טבעית

  • יכולת ספיגה גבוהה של נוזלים לסוגי אבן שונים
  • רגישות לכתמים ושינוי הצבע בחלקים של האבן
  • נחשבת לסוג מרצפות יקר באופן יחסי
  • מצריך התאמה של סוג האבן למקום בו היא משמשת
פוליש ווקס
הצג צ'ט
1
רוצה לדבר עם המומחה?
כתוב משהו...