ניקיון עם סבון

כל המידע על ניקיון עם סבון

המומחה לניקיון בתים

רק אצלנו מתחייבים ל-100% שביעות רצון

כי אצלנו משלמים רק אחרי שאתם מאה אחוז מרוצים

אחריות
שומרים לכם על הבית עם חומרים אכותיים

מקצועיות
מעיפים לכלוך גם במקרים הכי קשים

איכות
משלמים רק כשאתם מרוצים מאה אחוז

ניקיון עם סבון

אחד מחומרי הניקוי הנפוצים ביותר בכל בית בישראל ובעולם, הוא סבון. אנחנו משתמשים בסבון כדי לשטוף ידיים, כדי להתקלח ולחפוף את הראש, כדי לשטוף כלים וכדי לשטוף את הרצפה. למעשה אפשר לומר שסבון הוא חומר הניקוי הנפוץ ביותר והוא יעיל כנגד רוב סוגי הלכלוך הקיימים. כדי שתוכלו לנקות את הבית בצורה מוצלחת, לפני שאתם בוחרים חומר ניקוי כדאי שתבינו את מהות הלכלוך שאתם רוצים לנקות. למה הסבון הוא החומר הנפוץ ביותר לצורך ניקיון בתים פרטיים בכל רחבי הגלובוס? מה הופך אותו לכל כך יעיל ואיך בדיוק הוא עובד כנגד לכלוך? לפניכם המלצות שכדאי לדעת לפני שמתחילים לנקות את הבית עם סבון.

ניקיון עם סבון

היעילות הכי חזקה של הסבון היא נגד שומן

הסבון יעיל נגד חומרים שמבוססים על שומן. גם השומן, כמו חומרי לכלוך רבים נוספים, הוא מקור מצוין לקינון והתפשטות של חיידקים בבית. שומן הוא חומר שדוחה מים, אך הוא בא איתם במגע ללא בעיה. שומן הוא חומר הידרופובי שמטבעו המדעי ובזכות המבנה הכימי שלו, גורם למים לרתיעה ושומר אותם כחומר נפרד שלא מסוגל להתערבב יחד איתו. אם תנסו לנקות שומן עם מים אתם תתקשו מאוד להצליח במשימה ותגלו שהשומן נדבק ולא מרפה. אנחנו מכירים לכלוך מבוסס שומן בעיקר מהפעילות במטבח – על הסירים והמחבתות, על הצלחות והסכו"ם וכמובן גם על הידיים שלנו לאחר שסיימנו לאכול.

גם ניקיון הגוף שלנו הוא בעצם ניקוי לכלוך מבוסס שומן, כגוף האדם מפריש שומנים דרך העור והלכלוך שנדבק עם השומן לא מתנקה עם מים וחייבים להשתמש בסבון כדי להסיר אותו. כדי להסיר לכלוך שומני חייבים להשתמש בסבון, בין אם זה סבון ידיים ובין אם זה שמפו שמוכרים לכולנו מניקיון הגוף – ויש עוד המון חומרי ניקיון שמבוססים על סבון ומיועדים לניקוי לכלוך שומני.

סבון מבחינה מדעית

סבון הוא חיבור מורכב של כמה חומרים, חלקם נמסים במים וחלקם לא. חלקי הסבון שלא נמסים במים, נתפסים בשומן מבלי שהוא ידחה אותם, וחלקי הסבון שכן נמסים במים נתפסים במים עצמם וכך מאפשרים למים לשטוף יחד איתם את הלכלוך השומני שהסבון תפס באמצעות החומר שבו שלא נמס במים ונתפס בשומן. הפעולה המדעית שהסבון מבצע בלכלוך שומני, היא שבירה של השומן לחלקיקים קטנטנים שנתפסים בתוך הסבון ועל ידי החלק החיצוני שלהם שנמס במים הם נשטפים ומאפשרים ניקיון של שומן באמצעות מים וסבון.

כמו שגוף האדם מפריש שומן דרך העור, כך כל יצור ביולוגי מורכב מתאים בעלי קרום שומני. היצורים הביולוגיים שאותם נרצה לשטוף עם סבון, הם כמובן החיידקים שמנסים להתפשט באזורי הבית השונים ובעיקר באזור המטבח או על גופנו. באמצעות סבון אפשר לשמור על בית נקי מחיידקים בקלות רבה וגם לשמור על הגוף שלנו נקי מחיידקים וכך למנוע פטריות והתפשטות של מחלות וכדומה.

ניקיון דירות

ניקיון בתים עם סבון

  • יעיל לצורך ניקיון כל חומר שומני ובעיקר נגד לכלוך שהצטבר ונדבק למשטח באמצעות השומן
  • כדי שהסבון יפעל לצורך ניקיון, חייבים להשתמש במים שישטפו את הלכלוך ואת הסבון יחד
  • סבון משמש לניקיון כלי אוכל ומשטחי עבודה, וכמו כן גם לניקיון עור האדם ושטיפת הגוף
  • סבון יעיל נגד חיידקים בזכות יעילותו בפירוק שומן, כך הוא פועל לפירוק הקרום של תא החיידקים ומאפשר את הסרתם באופן יעיל
ניקיון בתים
הצג צ'ט
1
רוצה לדבר עם המומחה?
כתוב משהו...