ליטוש מרצפות

צריכים ליטוש מרצפות?

המומחה לניקיון בתים

רק אצלנו מתחייבים ל-100% שביעות רצון

כי אצלנו משלמים רק אחרי שאתם מאה אחוז מרוצים

אחריות
שומרים לכם על הבית עם חומרים אכותיים

מקצועיות
מעיפים לכלוך גם במקרים הכי קשים

איכות
משלמים רק כשאתם מרוצים מאה אחוז

למה מומלץ לעשות ליטוש מרצפות מקצועי

במקום להחליף את הריצוף הקיים וכך להביא לחידוש והברקה של המרצפות, ישנם סוגי מרצפות שניתן לחדש על ידי ליטוש מרצפות מקצועי וכך לחסוך המון כסף. במקרים רבים ניתן להציל מרצפות ישנות על ידי ליטוש מקצועי, שמאפשר השחזה ושיוף של השכבה העליונה והחיצונית בריצוף. לאחר פעולת הליטוש תתגלה שכבה חדשה ונקייה של הרצפה, אותה מצפים בחומר איטום מיוחד המיועד לציפוי מרצפות לאחר ליטוש ולאחר סיום התהליך המרצפות המלוטשות ייראו כמו חדשות לגמרי.

במהלך השימוש השוטף רוב סוגי המרצפות יצברו שכבות עקשניות של לכלוך, אותו לכלוך יתאסף שכבה אחר שכבה במשך זמן ממושך ולבסוף יהיה קשה מאוד להסיר את שכבת הלכלוך והמרצפות יתחילו להיראות ישנות ובלויות. פעמים רבות שכבות הלכלוך שנאספות מעל הרצפה גם גורמות למרצפות נזק של ממש על ידי ספיגה של חומרים שונים אל תוך המרצפות ואכילה איטית ושיטתית של חומר המרצפות.

רצפה ישנה משפיעה על המראה הכללי של המתחם באופן ניכר, לכן מקום שבו הרצפה ישנה ושחוקה לעולם לא יוכל להיראות נקי וחדש באופן מושלם. ניתן לבצע ליטוש מרצפות ישנות כמעט לכל סוגי המרצפות הקיימות, כאשר ליטוש מרצפות מקצועי מחייב התאמה של סוג פעולת הליטוש שנעשית באופן ספציפי לסוג המרצפות ולמצבן הנוכחי. לא מעט חברות ניקיון מציעות שירותי ליטוש מרצפות, אך לא תמיד אותה חברת ניקיון תחזיק את המגוון הרחב של מכונות הליטוש שקיים בשוק. ישנן מכונות ליטוש עדינות שמיועדות לסוגי רצפה עדינים ויש מכונות ליטוש חזקות ומאסיביות שמיועדות לסוגי רצפה חזקים ועמידים, על ידי התאמה מקצועית של סוג הליטוש וסוג המכונה שבה משתמשים לסוג הרצפה שקיימת במקום, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות ולחידוש המרצפות באופן מרשים ואיכותי ביותר.

ליטוש מדרגות ישנות

שירות פופולארי נוסף של ליטוש מרצפות הוא ליטוש מדרגות ישנות. אזור המדרגות של בניין מגורים משמש לתנועה של דיירים רבים באופן תדיר ובלתי פוסק, לכן אזור המדרגות יהיה עם פוטנציאל גבוה מאוד לשחיקה והליך התיישנות מהיר. מאחר והמדרגות נמצאות בשטח המשותף של דיירי הבניין, פעמים רבות התחזוקה והניקיון של המדרגות אינם נעשים באופן עקבי וראוי, דבר שיביא להליך התיישנות טבעי מהיר הרבה יותר ויצריך טיפול מקצועי של ליטוש מדרגות ישנות כדי להחזיר למדרגות את האפשרות למראה נקי ומבריק ולהגן עליהן להמשך השימוש השוטף בבניין.

ליטוש מדרגות ישנות יביא לתוצאה איכותית של הסרת כתמים חזקים שנוצרו במהלך השנים, וכמו כן ליטוש מדרגות ישנות גם יאפשר לכם לסדר את הסדקים והחריצים שנפערו במדרגות במשך הזמן. מאחר וקיימים סוגים שונים של חומרי גלם המשמשים לבניית מדרגות, כמו גם מקומות מגוונים שבהם ניתן למצוא מדרגות ישנות, פעולת הליטוש של המדרגות גם היא צריכה להתאים לסוג המדרגות המדוברות ולמצבן הקיים בעת ביצוע עבודת הליטוש על ידי איש המקצוע. חידוש מדרגות של בניין מגורים יצריך ליטוש מדרגות מאסיבי מאחר וברוב המקרים מדרגות ישנות של בנין יהיו בנויות מחומרי אבן חזקים ועמידים, אך ליטוש מדרגות ישנות של בית פרטי יכול לצייר תמונה אחרת לגמרי ולדרוש פעולת ליטוש מדרגות שונה בתכלית.

ליטוש מרצפות מקצועי יכול להתבצע בכמה אופנים ולפי דרגות השחזה בעומק שונה, לכן גם בעת הזמנת שירותי ליטוש מדרגות ישנות יש להתאים את סוג פעולת הליטוש לסוג המדרגות שאותן רוצים ללטש. ליטוש בכריות יהלום יאפשר הסרה עדינה של השטח החיצוני במדרגות, כולל הכתמים שהצטברו ושכבת הלכלוך הקשה שהתגבשה על המדרגות, אך ליטוש בדיסק יהלום יאפשר ליטוש מדרגות ישנות בצורה יותר עמוקה ומאסיבית שתביא לחידוש של מדרגות ישנות הנמצאות במצב של שחיקה חמור מאוד.

כיצד מבצעים ליטוש מרצפות

בשלב הראשון צריכים להכין את הרצפה לפעולת הליטוש, את זה עושים על ידי כרסום עדין של החריצים בין המרצפות במשטח. לאחר שהחריצים נפתחים וגדלים, ניתן לשאוב את כל הלכלוך הקשה שהצטבר בתוכם בצורה קלה ומהירה, בעזרת שואב מיוחד שתואם לביצוע הפעולה באופן מקצועי כמובן.

בשלב השני שמים דבק מיוחד בתוך החריצים הנקיים שנפערו בין המרצפות, כך מוודאים שפעולת הליטוש לא תגרום לנזקים ולהיפרדות של מבנה המרצפות הקיים. איש מקצוע המתמחה בביצוע ליטוש מרצפות איכותי יתאים את סוג הדבק לסוג המרצפות, כך לאחר הליטוש לא ייראו הבדלים של צבע ומרקם במראה האחיד של הרצפה במתחם המלוטש.

השלב השלישי הוא המתנה של כמה שעות כדי שהדבק יוכל להתייבש, דבר שמחייב סבלנות רבה ממי שמבצע את הליטוש. חברת ניקיון מומלצת ומקצועית תמתין את כל הזמן הנדרש לייבוש הדבק מאחר וזהו שלב חשוב שבזכותו תוצאות הליטוש יוכלו להגיע לרמה הכי גבוהה שניתן. חברת ניקיון חובבנית תנסה לקצר את משך הזמן שצריך להמתין, וכך תתקבל תוצאה גרועה של ליטוש המרצפות ולאחר פרק זמן מסוים המרצפות עלולות אפילו להתפרק ולהינזק מהתהליך הגרוע שהן קיבלו.

בשלב הרביעי מתחילים לבצע את הליטוש עצמו באמצעות מכונת ליטוש מקצועית וחדישה, לרוב זו תהיה מכונת יהלום שמורכבת מיהלומי גריסה עבים, כך על ידי פעולת הליטוש נוכל לייצר משטח חלק ואחיד בגובהו. ביצוע של ליטוש מרצפות במכונת ליטוש לא מספיק חדישה ומקצועית עלול להביא להשחזה לא אחידה של הרצפה, דבר שבסופו של תהליך הליטוש יגרום לגבשושיות במרקם הרצפה ולקושי רב בניקיון המשטח במהלך

ליטוש מרצפות שיש

סוג הליטוש הפופולארי ביותר בקרב בעלי בתים פרטיים הוא ליטוש שיש. ישנם סוגי שיש שונים, עם איכויות ורמות חוזק וצפיפות שונות, לכן גם ביצוע מקצועי של ליטוש שיש חייב להתאים באופן ספציפי לסוג השיש שקיים במקום. ישנם סוגי שיש כמו שיש חברון, שתהליך ההתיישנות שלהם נעשה באופן טבעי בלתי נמנע, לכן אחת לכמה שנים מומלץ מאוד לבצע פעולה של ליטוש שיש לשיש חברון וכך לשמר אותו במצב חדיש ונקי.

ליטוש שיש חברון מחייב עבודה מקצועית של ליטוש שיש עדין, זאת מאחר ושיש חברון נחשב לסוג אבן שיש דק ורגיש, דבר שעלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים במידה ונעשית עבודה של ליטוש שיש לא מספיק מקצועית ואחראית.

ישנם גם סוגי שיש חזקים ועמידים כמו שיש פרלטו, בהם פעולה של ליטוש שיש מקצועי תחייב עבודה קצת יותר מאסיבית והשחזה של שכבה יותר עבה מאבן השיש. מאחר והשימוש באבן שיש הפך פופולארי ונפוץ מאוד בקרב אדריכלים וקבלני בניין, יש לא מעט סוגי אבן שיש שמיוצרים בתהליך עיבוד מלאכותי והתוצאה הסופית של השיש איננה אבן שיש טבעית לגמרי.

אבן שיש תעשייתית תהיה חזרה ועמידה יותר, זאת מאחר והשיש הטבעי מתערבב עם מלט וחומרים נוספים שמייצרים חוזק ועמידות של אבן השיש הסופית. סוגי אבן שיש כאלו יצריכו ליטוש שיש קצת יותר אגרסיבי מזה שיידרש עבור ליטוש אבן שיש טבעית לגמרי.

השלבים האחרונים לליטוש מרצפות

השלב החמישי בביצוע מקצועי של ליטוש מרצפות הוא חזרה על פעולת ההשחזה של המרצפות, פה נמדדת רמת המקצועיות של איש הביצוע ולפי פעולה זו תיקבע רמת הגימור של איכות הליטוש. פעולת ההשחזה החוזרת אמורה להתבצע בכמה שלבים ובירידה הדרגתית של עובי היהלום במכונת הליטוש.

בכל פעם שמתבצעת חזרה נוספת של השחזת הרצפה צריכים לעבור מיהלום עבה וגס ליהלומים דקים ועדינים יותר, כך תוכלו לקבל החלקה אחידה של המרצפות ובסופו של התהליך תוצאות הליטוש יהיו מקצועיות ומרשימות ביותר, ממש כאילו החלפתם למרצפות חדשות לגמרי.

השלב האחרון בביצוע ליטוש מרצפות מקצועי ואיכותי הוא הברקת הרצפה. פעולת ההברקה שנעשית לאחר הליטוש יכולה להתבצע בכמה אופנים שונים, בהתאם לתוצאה הרצויה מצד הלקוח. ישנם חומרים רבים ומגוונים שיכולים לשמש בפעולה זו לאיטום וציפוי הרצפה, כך תוכלו להגן על המרצפות לעוד שנים ארוכות וטובות, לחלקם מרקמים וטקסטורות שונים וניתן להשתמש בחומרים איכותיים ויקרים או בתחליפים זולים וגרועים. שלב ההברקה שלאחר הליטוש חשוב מאוד והוא זה שיקבע האם הרצפה שלכם תישמר למשך שנים רבות נוספות או לא.

חברת ניקיון מומלצת תשתמש אך ורק בחומרי הברקה ואיטום איכותיים, כך הרצפה תהיה מוגנת ופעולת הליטוש לא רק שלא תפגע באיכות המרצפות ובכושר העמידות שלהן, אלא תעזור ותגן על המרצפות להמשך השימוש בעתיד. מעבר למראה המבריק של המרצפות, יש להשתמש בחומרי איטום איכותיים וביישום מקצועי של סילר ברצפה. הסילר יעזור למרצפות להישמר בצורה חזקה ולעמוד במפני שחיקה ובלאי הנגרמים באופן טבעי לאחר שימוש ממושך ופעילות במקום.

ליטוש אבן

פעולת ליטוש מקצועית נפוצה בעיקר עבור משטחים מסוגי אבן שונים. ליטוש אבן מתאפשר בקלות מאחר ואבן מורכבת משכבות רבות של חומר הגלם שממנו היא עשויה, דבר שמאפשר ליטוש אבן באופן יעיל על ידי הסרת השכבה החיצונית העליונה של האבן וגילוי שכבה חדשה ונקייה באבן. מאחר ואבן היא חומר טבעי היא גם רגישה הרבה יותר לשחיקה ובלאי בחשיפה לתנאים סביבתיים שונים. אמנם ישנים סוגי אבן רבים ומגוונים ולכל אחד מהם רמת צפיפות ודחיסה שונה, אך עדיין מדובר בחומר גלם טבעי שכאשר הוא נחשף ללחות או רטיבות, או כאשר הוא נחשף לחום השמש בצורה ממושכת, נפעל בחומר שינוי והוא מתחיל לאבן מצבעו ומראהו המקורי.

שחיקה ובלאי של אבן זה תהליך כמעט בלתי נמנע, אף על פי שקיימות שיטות שונות לתחזוקה נכונה ומקצועית שתאפשר הגנה ושמירה של האבן מפני בלאי ושחקיה מהירים. אם בכל זאת האבן נשחקה והתחילה לקבל מראה ישן ובלוי, ניתן לבצע הליך מקצועי של ליטוש אבן וכך להחזיר לאבן את המראה המקורי והחדיש שלה באופן מושלם ואיכותי. כמובן שעל מנת שתוכלו להגיע לתוצאות של ליטוש אבן מקצועי אתם חייבים לפנות לקבלת השירות מחברת ניקיון המתמחה בביצוע ליטוש אבן איכותי עם ציוד ליטוש אבן חדיש ומתקדם בתפעול של אנשי צוות מיומנים ומנוסים בליטוש אבן.

מחירון

מחיר חברות ניקיון לבית נקבע על פי כמה פרמטרים עיקריים – הדבר הראשון שישפיע על מחיר שירותי ניקיון בתים מקצועי הוא מצב הדירה בעת עבודת הניקיון, אם היא ריקה או מרוהטת. הדבר השני שמשפיע על טווח מחירים לניקיון בתים הוא סוג עבודת הניקיון.

חברות ניקיון מציעות מגוון שירותים ולכל אחד מהם מחירים ועלויות שונים, החל מפוליש רצפות ועד ניקיון דירה אחרי שיפוץ. הדבר השלישי שלפיו יקבע מחיר ניקיון בתים מקצועי הוא גודל הבית אותו תרצו לנקות. מחיר ניקיון לדירת שני חדרים בגודל של 60 מ”ר מן הסתם יהיה זול יותר מניקיון בית פרטי שמטבעו גדול יותר.

הצג צ'ט
1
רוצה לדבר עם המומחה?
כתוב משהו...